Aktualności 10 października 2013

NAVROAD NEXO GO – idealny rozmiar, niska cena

NEXO-GO-02-big„NavRoad Nexo Go to tablet z niespełna 8-calowym ekranem o proporcjach 4:3. Naszym zdaniem stanowi on idealny kompromis między dużymi, cięższymi i mniej poręcznymi urządzeniami 10-calowymi, a mniejszymi, bardziej poręcznymi, ale nie zawsze tak wygodnymi w obsłudze modelami 7-calowymi.” – możemy przeczytać w podsumowaniu recenzji naszego tabletu na portalu benchmark.pl.

„Za około 540 zł otrzymujemy bardzo przyjemnie działający tablet z czterordzeniowym procesorem Rockchip RK3188 oraz układem graficznym Mali-400 MP4. Komponenty te sprawdziły się zarówno w benchmarkach jak i w czasie realnego grania. Musimy przyznać, że pod względem płynności funkcjonowania interfejsu Nexo Go może stanowić wzór do naśladowania w swojej klasie cenowej (i nie tylko).

Android 4.2.2 występuje tutaj w wersji „czystej”, czyli pozbawionej jakichkolwiek nakładek graficznych oraz dodatkowego oprogramowania. Dla niektórych będzie to mankament, ale w praktyce użytkownicy NavRoad-a mogą mieć z tego większe zyski niż straty. W końcu programy, a nawet inne interfejsy można pobrać z internetowego sklepu Google Play. Producent zachęca do tego w jeszcze jeden sposób – Nexo Go jest domyślnie „zrootowany”. Oznacza to, że jeśli wiemy co robimy, możemy zmienić cały system lub dopasować go do własnych potrzeb w sposób szerszy niż w wielu tabletach konkurencyjnych.

Konstrukcja jest przy tym przyjemna dla oka i dobrze wykonana. Do komunikacji służyć może łączność Wi-Fi, Bluetooth lub port USB, a w razie potrzeby możemy też wysłać obraz na duży ekran za pośrednictwem wyjścia micro HDMI. NavRoad wspiera też zewnętrzne modemy 3G, myszki i klawiatury podłączane przez USB OTG (odpowiednia przejściówka znajduje się w zestawie).”