Aktualności 07 stycznia 2014

Nexo Evo – 7 calowa (r)ewolucja

EVO_03-big7 calowy ekran IPS, obudowa o grubości zaledwie 9 mm oraz przede wszystkim 4 rdzeniowy procesor, wbudowany odbiornik GPS i moduł 3G – to znaki rozpoznawcze Nexo Evo.

Nexo Evo to kolejny krok w ewolucji tabletów z logo NavRoad. Po świetnie przyjętym modelu Smart, Evo jest kolejnym urządzeniem, które łączy w sobie funkcjonalność tabletu, smartfonu i nawigacji w jednym. Podobnie jak on, posiada wbudowany moduł 3G obsługujący m.in. sieć Aero2, czy też bardzo dokładny odbiornik GPS. Jednakże Nexo Evo to przede wszystkim 7 calowy ekran IPS o wysokiej rozdzielczości, idealnie odwzorowujący kolory, napędzany wydajnym, 4-rdzeniowym procesorem o częstotliwości 1,2 GHz. – Duże zainteresowanie klientów Nexo Smart potwierdziło, że Polacy szukają 7 calowych tabletów, które można wykorzystać także jako smartfon czy nawigację – mówi Łukasz Gruszka, Product Manager marki NavRoad Nexo. Dlatego też Nexo Evo wyposażyliśmy w jeszcze mocniejszy procesor, ekran IPS o wyższej rozdzielczości; zachowując przy tym kompaktową obudowę o grubości zaledwie 9mm oraz wadze nieprzekraczającej 288 gramów…

Nexo Evo wyróżnia także szereg dodatkowych funkcji, które zostały wprowadzone na podstawie uwag klientów. Dlatego też oprócz standardowego modułu WiFi obsługującego sieci w standardzie 802.11 b, g, n – Evo może pełnić funkcję routera dla kilku(nastu) kolejnych urządzeń mobilnych – Wystarczy, że użytkownik włoży do swojego tabletu kartę Aero2, uruchomi funkcję routera i… może mieć internet zawsze i wszędzie – już nie tylko na tablecie, ale i w komórce, czy nawigacji – dodaje Gruszka.

Nexo Evo posiada wbudowany, czuły i dokładny odbiornik GPS, który w połączeniu z 7 calowym ekranem IPS zapewnia komfort i wygodę w podróży. Dlatego też najnowszy tablet NavRoad posiada preinstalowaną znaną i popularną aplikację Yanosik, dzięki której można szybko i sprawnie dotrzeć do celu, a przy tym uchronić się przed mandatami (Yanosik to legalny antyradar – red.). Dzięki technologii GPS/3G Nexo Evo w połączeniu z Yanosikiem nieustannie monitoruje sytuację na drodze i pozwala skutecznie omijać korki.