Aktualności 12 stycznia 2014

Nexo Free – duży może więcej

FREE_04-bigPo sukcesie dwóch 7 calowych tabletów z możliwością dzwonienia – Nexo Smart i Nexo Evo, w naszej ofercie zadebiutował Nexo Free. Jest to pierwsze w Polsce urządzenie wyposażone w 8 calowy ekran IPS oraz 4. rdzeniowy procesor, moduł GPS, 3G i akcelerometr. Co nie mniej ważne, tablet ten jest dostępny za mniej niż 599 zł brutto.

Nexo Free został wyposażony w 8 calowy ekran IPS, z myślą o tych, którzy poszukują tabletu o większej przekątnej ekranu. Jednocześnie dzięki optymalnej konfiguracji sprzętowej jest to wygodne urządzenie multimedialne, gwarantujące użytkownikowi maksymalną mobilność.  – Można powiedzieć, że Nexo Free to większy brat Nexo Evo – zauważa Łukasz Gruszka, dyrektor zarządzający marki NavRoad Nexo – podobnie jak on, posiada 4 rdzeniowy procesor, moduł 3G, GPS, czy router wifi, ale wyróżnia go 8 calowy ekran IPS o proporcjach 4:3, idealny do przeglądania stron internetowych czy multimediów.

Nexo Free został zaprojektowany z myślą o tych, którzy chcą połączyć wysoką funkcjonalność z dużym wyświetlaczem o doskonałym odwzorowaniu kolorów. Dlatego też Free, podobnie jak Evo , posiada wbudowany moduł 3G obsługujący m.in. sieć Aero2, czy też bardzo dokładny odbiornik GPS. Z kolei dzięki preinstalowanej aplikacji Yanosik, podróż przebiegnie bez dodatkowych utrudnień, chroniąc nas przed mandatami, zatorami na drodze czy patrolami. Z kolei dzięki technologii GPS/3G pozwala na nieustanny monitoring sytuacji na drodze umożliwiając skuteczne omijanie korków.

Nexo Free pracuje w oparciu o znany i lubiany system operacyjny Android 4.2.2 Jelly Bean, wyposażony w szereg przydatnych aplikacji. Urządzenie posiada 1 GB pamięci operacyjnej RAM DDR3 oraz 8 GB pamięci FLASH, która może zostać rozszerzona aż o kolejne 32 GB, dzięki slotowi kart microSDHC. W efekcie tablet ten może pomieścić setki tysięcy piosenek, filmów czy ulubionych aplikacji.

Jako, że Nexo Free wyposażony jest w 8 calowy ekran IPS, 4 rdzeniowy procesor oraz szereg dodatkowych podzespołów – tablet posiada wbudowaną baterię o zwiększonej pojemności aż 5000 mAh. Dzięki temu w znaczący sposób wydłużono czas działania urządzenia, minimalizując tym samym konieczność częstego ładowania.