Aktualności 05 grudnia 2013

Nexo Kiddo – multimedialny kompan dziecka

09_NEXO-KIDDO-bigNexo Kiddo to multimedialny tablet, który z pewnością dałby dużo radości każdej mamie i tacie, ale… został stworzony z myślą o najmłodszych. Kolorowa, wykonana ze specjalnej mieszanki aksamitnej gumy obudowa, nie tylko dobrze komponuje się z plecakiem lub pokojem dziecka, ale też skutecznie chroni urządzenie przed uszkodzeniami. Na urządzeniu zostały zainstalowane aplikacje edukacyjne i rozrywkowe, wśród nich pierwszy raz w Polsce – Wyspa Leona, najnowsza odsłona jednej z najpopularniejszych na rynku aplikacji rozwijających logikę, wiedzę i zdolności manualne dziecka.

Nexo Kiddo jest efektem kilku lat pracy i obserwacji… najmłodszych. W odróżnieniu od wielu obecnych już na rynku tabletów, ma on uczynić z dziecka twórcę a nie konsumenta treści multimedialnych. Dlatego też system operacyjny oparty na Androidzie 4.2.2 wyposażony został w specjalny interfejs, dzięki któremu dziecko ma dostęp do preinstalowanych aplikacji edukacyjnych. Z kolei opiekun, za pomocą funkcji kontroli rodzicielskiej może sprawnie zarządzać zawartością tabletu, dodając np. specjalnie wyselekcjonowane aplikacje dla dzieci ze strony www.nexokiddo.pl. – Tak ambitne podejście do tematu tabletu dla dzieci wzbudziło nasze zainteresowanie – podkreśla Mikołaj Szelc, opiekun marki Leon w firmie Hortex – dlatego też zdecydowaliśmy się na premierową odsłonę multimedialnej aplikacji edukacyjnej Wyspa Leona właśnie na urządzeniu Nexo Kiddo.

Wyspa Leona to multimedialna aplikacja, w której dzieci wchodząc do kolejnych zakamarków wyspy mogą odkrywać świat logiki, cywilizacji, przyrody oraz nauki i techniki. Zwierzęta mówiące ludzkim głosem są przewodnikiem prowadzącym młodych odkrywców do celu.

Podobnie rzecz się ma z pozostałymi aplikacjami, które zostały zaimplementowane w Nexo Kiddo
Interfejs urządzenia został zaprojektowany specjalnie z myślą o małych rączkach naszych dzieci – podkreśla Łukasz Gruszka, Product Manager NavRoad Nexo – z kolei z myślą o nas, rodzicach – zaprojektowaliśmy panel rodzicielski, który pozwala dodawać i usuwać aplikacje a także zarządzać czasem spędzonym przez dziecko przy tablecie.

Nexo Kiddo został wyposażony w dwie kamery, dzięki którym dziecko może nagrywać otaczający świat lub robić zdjęcia kolegom i koleżankom. Urządzeniem steruje wydajny procesor taktowany zegarem 1GHz, 512MB pamięci operacyjnej gwarantuje sprawne działanie aplikacji edukacyjnych, a z kolei 8 GB wbudowanej pamięci Flash pozwala na wygodne zapisywanie zdjęć, dźwięków, nagrań filmowych czy ebooków.