Aktualności 01 kwietnia 2014

NEXO Oxen – tablet z podwójnym ekranem

OXEN [SS]

Dziękujemy wszystkim zainteresowanym za wykazane poczucie humoru – Nexo oxeN był oczywiście żartem Prima Aprilisowym. :-)

NEXO Oxen to najnowszy tablet katowickiej firmy, który jako pierwszy w Polsce posiada dwa wyświetlacze z przodu i z tyłu obudowy. Pierwszy z nich to 10 calowa matryca Full HD IPS Mega Matrix 4 K(ombo) o rozdzielczości powyżej 3000 pikseli. Drugi ekran, który zamontowany został w miejscu tylnej obudowy tradycyjnych tabletów wyposażony został w hybrydowy panel e-ink mogący w razie potrzeby przez 1 minutę działać jak matryca TFT.

NEXO Oxen debiutujący dzisiaj w sklepach to rewolucyjne rozwiązanie na rynku polskim, bowiem do tej pory nikt nie odważył się stworzyć tabletu z dwoma wyświetlaczami. Tymczasem jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie firmy Jamicon, producenta marki NavRoad i NEXO, klienci poszukują rozwiązań wykraczających poza przyjęte schematy – I taki jest właśnie NEXO Oxen z dwoma ekranami – zauważa Łukasz Gruszka, dyrektor zarządzający NavRoad NEXO – Oxen został stworzony z myślą o osobach ceniących wygodę i prywatność.
Tradycyjny wyświetlacz 10 calowy z matrycą Full HD IPS Mega Matrix 4 K(ombo) gwarantuje maksymalną jakość kolorów i kątów patrzenia. Z kolei hybrydowy wyświetlacz ma zapewnić maksymalną prywatność użytkownikowi, poprzez zastosowanie inteligentnego wyświetlania i przygaszania TFT e-ink. W efekcie nikt poza użytkownikiem tabletu nie jest w stanie podejrzeć czym aktualnie się on zajmuje – Dodatkowo na tablecie preinstalowaliśmy autorskie oprogramowanie „Uwaga, zbliża się” – dodaje Gruszka – użytkownik może zdefiniować do 50 urządzeń jednocześnie, których sygnały wifi, bluetooth, 3G, GSM będą przechwytywane przez NEXO Oxen. W efekcie zbliżenie się danej osoby (teściowej, szefa, narzeczonej) jest sygnalizowane użytkownikowi czerwonymi diodami na ekranie. Jednocześnie ekran przyciemnia się na tyle, by zbliżająca się osoba nie mogła podejrzeć jaka treść jest na nim wyświetlana.
Tablet NEXO Oxen dostępny jest w dobrych sklepach, w sugerowanej cenie 777 PLN.
Więcej informacji na www.navroad.com.