Aktualności 22 września 2017

Pierwszy w Polsce rejestrator samochodowy z aktywnym uchwytem i systemem Night Vision+

Wielu użytkowników kamer samochodowych demontuje urządzenie na niestrzeżonych parkingach czy też po przekroczeniu granicy. Bezpieczeństwo a czasem regulacje prawne wymuszają takie właśnie zachowanie. Z myślą o wygodzie kierowców, wprowadziliśmy pierwszy w Polsce rejestrator samochodowy z aktywnym uchwytem. Rozwiązanie znane chociażby z modeli premium nawigacji, pozwala na montaż i demontaż kamery w czasie nieprzekraczającym 1 sekundy.

 myCAM HD QUICK_01 ORG GPS

W zależności od wybranej opcji, aktywny uchwyt może być wyposażony w moduł GPS, który pozwala na zapis prędkości oraz lokalizacji na nagrywanym materiale filmowym. Sam uchwyt zapewnia z kolei zasilanie kamery, dzięki czemu nie trzeba do niej prowadzić dodatkowych kabli. Kierowcy docenili wygodę użytkowania aktywnych uchwytów w naszych nawigacjach samochodowych dlatego też poszliśmy o krok dalej i zaoferowaliśmy analogiczne rozwiązanie w kamerach samochodowych.

Cars driving on a freeway

Często, nawet najlepsze urządzenia DVR mierzą się z problemem niskiej jakości nagrań w nocy oraz w trudnych warunkach oświetleniowych. Dlatego też w NavRoad myCAM HD quick zastosowano przełomowy system Night Vision+. Jego centralnym elementem jest najwyższej jakości sensor optyczny Sony IMX323, zbudowany w oparciu o technologię Chip Scale Package. Rozwiązanie to zapewnia najwyższą czułość obrazu oraz minimalną wielkość pojedynczego piksela. Dodatkowym wsparciem systemu Night Vision+ jest szklany obiektyw wielosoczewkowy, który zapewnia jasny i wyraźny obraz przetwarzany przez wspomniany sensor. Dzięki wykorzystaniu nagrywania w technologii HDR, rejestrowany obraz charakteryzuje się wyjątkową ostrością i nasyceniem kolorów oraz, co szczególnie ważne w kamerach samochodowych, najwyższym poziomem odwzorowania szczegółów. Soczewka obiektywu zapewnia również rzadko spotykany szeroki kąt widzenia, sięgający aż 170°.

Sercem urządzenia jest dedykowany chipset NTK 96650, który pozwala na zapis materiałów w rzeczywistej rozdzielczości Full HD (bez interpolacji) – 1920×1080 przy 30 klatkach na sekundę. Dzięki zastosowanemu czujnikowi przeciążeń G-sensor, w przypadku gwałtownego manewru lub kolizji, bieżący materiał zostanie automatycznie zabezpieczony przed nadpisaniem. Wbudowane złącze miniHDMI pozwala na wygodne podłączenie myCAM HD QUICK do telewizora lub monitora, umożliwiając odtwarzanie zarejestrowanego materiału filmowego na dużym ekranie bezpośrednio z urządzenia. Rejestrator posiada funkcję wykrywania ruchu, po aktywacji której zapis materiału rozpocznie się natychmiast po rozpoznaniu zmiany obrazu przed obiektywem.

Sugerowana cena detaliczna to 299 zł (wersja bez GPS) lub 349 zł (dla wersji wyposażonej w uchwyt z modułem GPS).