Aktualności 26 września 2018

Q-PRO = kamera z aktywnym uchwytem, Ambarella, Night Vision+, GPS i ADAS

NavRoad myCAM HD Q-PRO to najnowsza kamera samochodowa w ofercie katowickiej firmy Jamicon. Co ciekawe, nie trzeba do niej podłączać bezpośrednio żadnych kabli, bowiem została ona wyposażona w aktywny uchwyt. Dzięki temu montaż i demontaż zajmuje mniej niż 1 sekundę. Jeśli dodamy do tego wbudowany GPS, HDR, WDR, Night Vision+ czy ADAS – za mniej niż 300PLN otrzymujemy sprzęt, który jest czymś więcej niż samochodową czarną skrzynką.

 myCAM HD Q-PRO_01 copy

Wygoda i bezpieczeństwo użytkowania to niewątpliwie duża zaleta. Ale nawet najwygodniejsza w obsłudze kamera nie byłaby wiele warta, gdyby nie nagrywała odpowiedniej jakości materiałów. Dlatego też  myCAM HD Q-PRO bazuje na najlepszym chipsecie Amabarella A7, który gwarantuje rejestrację w rozdzielczości aż 2560×1080 px. Dodatkowo, by zapewnić najwyższą dynamikę i kontrast, kamera nagrywa ww trybie HDR (High Dynamic Range) oraz WDR (Wide Dynamic Range). Mało która kamera do tej pory oferowała dobrą jakość nagrań w nocy dlatego też w myCAM HD Q-PRO wykorzystaliśmy autorskie rozwiązanie pod nazwą Night Vision+. Jego centralnym elementem jest najwyższej jakości sensor optyczny OmniVision OV4689, który zapewnia najwyższą czułość obrazu w trudnych warunkach oświetleniowych. Z kolei wielosoczewkowy szklany obiektyw gwarantuje niski poziom zniekształceń oraz wierne odwzorowanie kolorów.

MyCAM HD Q-PRO wyposażono w zaawansowany system ADAS (Advanced Driver Assiatant System), który dzięki unikalnym algorytmom rozpoznawania obrazu ostrzega kierowcę za pomocą komend głosowych o potencjalnym zagrożeniu. FCWS (ang. Forward Collision Warning System) informuje o niebezpiecznym zbliżaniu się do pojazdu przed nami, z kolei LDWS (Lane Departure Warning System) to w uproszczeniu asystent pasa ruchu, który informuje nas o przekroczeniu linii wyznaczonego pasa.

Kamera dostępna jest w największych sieciach sprzedaży jak np. EuroRTV AGD, Media Expert, Komputronik, Empik.

Sugerowana cena detaliczna to 399 pln.