Aktualności 14 maja 2015

Wyróżnienie od PC World

W najnowszym numerze PC World zamieszczony został test nawigacji samochodowych. Na 13 wymienionych urządzeń, aż 4 należą do marki Navroad, z tego 3 znalazły się w pierwszej piątce, a dwa zdobyły wyróżnienia redakcji.

NEXO MOBI_11„NavRoad NEXO Mobi to nie tylko zwyczajna nawigacja, to rozbudowane urządzenie do komunikacji, nawigowania, przeglądania internetu, odbierania poczty i wielu innych zadań” – możemy przeczytać o urządzeniu w recenzji. – „To właściwie sześciocalowy tablet pracujący pod kontrolą Androida, wyposażony we wszystkie udogodnienia tego typu sprzętu. [...] Co ważne, dodatkowe możliwości idą w parze z wysoka jakością wykonania i nie oznaczają szokująco wysokiej ceny urządzenia. NEXO Mobi, wyposażony w oprogramowanie nawigacyjne AutoMapa kosztuje połowę tego co mające mniejsze wyświetlacze i dużo mniejsze możliwości produkty Garmina czy TomToma”.
Dzięki tym wszystkim zaletom, urządzenie zdobyło zaszczytne, pierwsze miejsce w teście zdobywając 7,5 punktu oraz znaczek „Wybór Redakcji PC WORLD 6/2015″.

MOVIO2_08 copy„MOVIO 2, mimo, że także pracuje pod kontrolą Androida, nie oferuje już tak dużej liczby funkcji jak zwycięzca testu. [...] Nawigacja oferuje ekran sporych rozmiarów, o dużej rozdzielczości [...] Brak niektórych funkcji MOVIO 2 rekompensuje szybkością działania. Gwarantuje to dwurdzeniowy procesor pracujący z taktowaniem 1,5 GHz oraz 1 GB pamięci operacyjnej. Takie połączenie umożliwia płynne działanie zainstalowanych  programów” – czytamy w opisie urządzenia. „MOVIO 2 to najcięższa nawigacja w teście. Pociąga to za sobą spore wymagania co do uchwytu. Jeżeli urządzenie ma działać również jako rejestrator, nie wystarczy by uchwyt trzymał si e szyby. Musi być także stabilny. [...] Dołączony do nawigacji uchwyt nie zawodzi – trzyma mocno i pewnie”.
MOVIO 2 zdobyło w teście 6,7 punktu plasując się na drugiej pozycji oraz wyróżnione zostało znaczkiem PC WORLD „Najlepsza wydajność 6/2015″.

RECO2_04 www copyPiąte miejsce zajęło jedno z naszych flagowych urządzeń, nawigacja z serii S6, VIVO S6, zdobywając 6,2 punktu. Na miejscu siódmym zaś uplasowało się dwu funkcyjne urządzenie na systemie operacyjnym  WINDOWS CE, czyli RECO 2 dobywając zaledwie o 0,3 punktu mniej niż VIVO S6.

Z pełniejszymi recenzjami nagrodzonych produktów możecie zapoznać się w najnowszym numerze PC World (6/2015) a także na stronie internetowej czasopisma.