Aktualności 15 kwietnia 2014

NavRoad wprowadza pierwsze w Polsce nawigacje z GPS i GLONASS

Już w kwietniu zadebiutuje w Polsce nasza najnowsza seria nawigacji – NavRoad S6, wyposażona w procesor SiRF Atlas VI. Dzięki niemu, nawigacje NavRoad ENOVO S6, AURO S6, VIVO S6 oraz LEEO S6 jako pierwsze urządzenia w Polsce oparte na systemie Windows CE, odbierają sygnał zarówno z amerykańskiego systemu GPS, jak i rosyjskiego GLONASS.

 

Najnowsza seria NavRoad S6 wyprodukowana została z myślą o maksymalnej funkcjonalności. Wykorzystanie już VI generacji procesora SiRF Atlas, taktowanego zegarem 800 MHz  sprawia, że nawigacje te jako pierwsze urządzenia w Polsce oparte na Windows CE 6.0, mogą odbierać sygnał zarówno z satelitów pracujących w systemie GPS, jak i GLONASS. – Dzięki temu rozwiązaniu, nawigacje NavRoad S6 mogą odbierać sygnał z kilkunastu dodatkowych satelitów więcej niż konkurencyjne rozwiązania – podkreśla Łukasz Gruszka, dyrektor zarządzający NavRoad – w praktyce oznacza to stabilniejszą pracę systemu nawigacyjnego i dokładniejsze wskazania lokalizacji, co przekłada się na wygodniejszą i bezpieczniejszą nawigację do celu.

Każde z urządzeń NavRoad S6 wyposażone jest w aktywny uchwyt, pozwalający na szybką i wygodną instalację w samochodzie, a wbudowane w nim gniazdo „video-in”, daje możliwość podłączenia kamery cofania, z której obraz jest wyświetlany na ekranie nawigacji.

Dodatkowo cała seria S6 posiada wbudowany transmiter FM, dzięki któremu nawigacja może automatycznie połączyć się z radiem i głośnikami samochodowymi. Rozwiązanie to zwiększa wygodę użytkowania nawigacji, bowiem wszystkie wskazówki nawigacyjne, podobnie jak w przypadku fabrycznych nawigacji montowanych w autach, są przekazywane za pośrednictwem głośników samochodowych.

Ponadto, urządzenia AURO S6, VIVO S6 i LEEO S6 posiadają wbudowany moduł Bluetooth, który po sparowaniu z telefonem komórkowym pozwala na korzystanie z systemu AutoMapa Traffic, oraz umożliwia wykorzystanie nawigacji jako zestawu głośnomówiącego.

Seria urządzeń nawigacyjnych NavRoad S6 składa się z 4 modeli:

  • ENOVO S6 z ekranem o przekątnej 4,3”
  • AURO S6 z ekranem 5”
  • VIVO S6 z ekranem 6”
  • LEEO S6 z ekranem 7”

Każde z urządzeń wyposażone jest w najnowszy procesor SiRF Atlas – VI generacji, taktowany zegarem 800 MHz oraz 256 MB pamięci RAM. – Jest to o tyle ważne, że większość dostępnych na rynku urządzeń pracujących na systemie Windows CE posiada najwyżej 128 MB pamięci RAM – dodaje Łukasz Gruszka – dlatego też 256 MB w serii S6 gwarantuje szybką i stabilną pracę najpopularniejszych programów nawigacyjnych, zarówno teraz, jak i za kilka lat.