Aktualności 29 czerwca 2016

Najnowszy rejestrator myCAM HD PRO GPS już dostępny

W naszej ofercie pojawił się już najnowszy rejestrator trasy, NavRoad myCAM HD PRO GPS, będący jednym z najbardziej zaawansowanych na polskim rynku rejestratorów trasy. Urządzenie, które z łatwością zmieści się nawet za lusterkiem samochodowym, wyposażono w odbiornik GPS, WiFi oraz zaawansowane głosowe systemy ostrzegania FCWS (system ostrzegania o zbliżaniu się do poprzedzającego pojazdu) oraz LDWS (system ostrzegania o zmianie pasa ruchu).

myCAM HD PRO GPS_banner_OK

NavRoad myCAM HD PRO GPS bazuje na najlepszym na rynku procesorze Ambarella A7 oraz zaawansowanej optyce OmniVision, dzięki którym rejestruje wysokiej jakości obraz HD o rozdzielczości do 1296p (2304*1296) pikseli. Rejestrator może zapisać nawet 45 klatek na sekundę (1920*1080), a dzięki zaimplementowanej funkcji HDR gwarantuje precyzyjne nagrania zarówno w dzień, jak i w nocy. NavRoad myCAM HD PRO podobnie jak pozostałe modele naszych rejestratorów zapewnia wysokiej jakości nagrania, jest jednak przełomem na polskim rynku, dzięki unikalnym dodatkom takim jak moduł GPS, WiFi czy zaawansowane systemy ostrzegania głosowego.

myCAM HD PRO GPS_opis 06

Wbudowany odbiornik GPS rejestruje dokładną lokalizację pojazdu, której współrzędne są nanoszone na rejestrowany obraz. Dzięki temu bez przeszkód można sprawdzić z jaką prędkością oraz w jakim miejscu nastąpiło sporne zdarzenie. Rejestrator posiada również dedykowaną aplikację, pozwalającą na sterowanie rejestratorem za pomocą smartfona oraz przeglądanie już zapisanych materiałów wideo.
Z kolei dzięki dostępnemu bezpłatnie programowi DVR Player kierowca może odtworzyć nagrania zarejestrowanych tras wraz z ich dokładną wizualizacją na mapach Google.

W kamerze zastosowano zaawansowane algorytmy rozpoznawania obrazu, które pozwoliły na implementację głosowych systemów ostrzegania, znacznie poprawiających poziom bezpieczeństwa.
FCWS (ang. Forward Collision Warning System) informuje głosowo o niebezpiecznym zbliżaniu się do pojazdu przed nami, natomiast LDWS (Lane Departure Warning System) to – w uproszczeniu asystent pasa ruchu – który informuje nas o przekroczeniu linii wyznaczonego pasa.

myCAM HD PRO GPS_opis 08

W komplecie z NavRoad myCAM HD PRO GPS znajduje się również pilot, który można z łatwością zamontować na kierownicy lub w innym, dogodnym dla kierowcy miejscu. Dzięki niemu kierowca może bezpiecznie wykonać zdjęcie bez konieczności nadmiernego rozpraszania swojej uwagi. Ta wyjątkowa funkcjonalność, rozszerzona o możliwość komunikacji ze smartfonem poprzez Wi-Fi, pozwala na praktycznie natychmiastowe dzielenie się pięknymi obrazami z podróży.

Sercem rejestratora myCAM HD PRO GPS jest jeden z najlepszych dostępnych na rynku procesorów – Ambarella A7LA55 oraz aż 256 MB szybkiej pamięci RAM. Dzięki takiej konfiguracji kamera działa szybko i sprawnie, rejestrując obraz w trybie do 45 klatek na sekundę oraz wysokiej rozdzielczości HD, nawet do 2560×1080 pikseli. Soczewka obiektywu charakteryzuje się wyjątkowo szerokim kątem widzenia sięgającym aż 177 stopni. Dzięki temu rejestrowany obraz jest w pełni panoramiczny, a obiektyw obejmuje swoim zasięgiem nie tylko drogę bezpośrednio przed maską naszego samochodu, ale także pobocze czy część chodnika.

myCAM HD PRO GPS_opis 05

NavRoad myCAM HD PRO GPS wyposażony został w inteligentny mechanizm redukcji szumów oraz funkcjonalność HDR. High Dynamic Range dostosowuje zakres jasności i kontrastu nagrywanego obrazu do zakresu optymalnego dla ludzkiego oka. Z kolei dzięki zastosowaniu formatu zapisu H.264 znanego chociażby z płyt BluRay, rejestrowany obraz cechuje najwyższa jakość oraz relatywnie niewielki rozmiar pliku, co pozwala na zapis większej ilości materiału na karcie pamięci.

Szczegółowy opis urządzenia i parametry techniczne.