Aktualności 08 października 2015

NEXO smarty – bezpieczny smartfon dla dziecka

NEXO smarty to pierwszy na polskim rynku bezpieczny smartfon dla dzieci. Został opracowany przez inżynierów NavRoad we współpracy ze specjalistami z dziecięcego kanału telewizji publicznej TVP ABC. Dzięki temu oprócz innowacyjnych rozwiązań takich jak np. geofencing dziecka czy panel kontroli rodzicielskiej, NEXO smarty posiada m.in. przeglądarkę bezpiecznych stron internetowych dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat oraz interaktywne aplikacje wspomagające naukę poprzez zabawę.

NEXO smarty opis_06_600

NEXO smarty na pierwszy rzut oka wygląda jak typowy smartfon: kolorowa obudowa, 4,5-calowy wyświetlacz, ekran IPS. Jednak pierwszy w Polsce bezpieczny smartfon dla dzieci, to znacznie więcej niż specyfikacja techniczna. Prawdziwe możliwości urządzenia można poznać po uruchomieniu telefonu. NEXO smarty to bezpieczeństwo dziecka oraz spokój rodziców. System bazuje na popularnym Androidzie, jednakże kluczowe dla bezpieczeństwa aplikacje zostały zaprojektowane od podstaw.
Pierwszą z nich jest GEOFENCE, czyli wirtualne ogrodzenie, które pozwala na oznaczenie bezpiecznych miejsc, w których dziecko może przebywać (np. dom, szkoła, osiedle, plac zabaw). Gdy dziecko opuści dozwolone lokalizacje, zostaniemy o tym niezwłocznie powiadomieni. Możemy zaznaczyć na mapie teren szkoły, boisko treningowe czy też inne dowolnie wskazane miejsce, po którym dziecko może się poruszać.  Funkcja ta zapewni rodzicom spokój o bezpieczeństwo dziecka, a także ułatwi lokalizację w razie zagrożenia czy kłopotów. W przypadku wystąpienia takiej sytuacji telefon może być też zarządzany przez rodzica zdalnie, za pośrednictwem darmowego konta użytkownika w chmurze. Co ważne, aplikacja, którą należy zainstalować na telefonie rodzica jest dostępna zarówno w Google Play jak i AppStore. Dzięki temu posiadacze zarówno telefonów z systemem operacyjnym Android oraz iOS mogą szybko i wygodnie połączyć swoje urządzenia z NEXO smarty.

NEXO smarty opis_03

Moduł kontroli rodzicielskiej pozwala definiować kontakty w książce telefonicznej, do których dziecko będzie mogło dzwonić i wysyłać wiadomości. Rodzic może również decydować o tym jakie aplikacje zostaną zainstalowane i udostępnione na NEXO smarty. Co więcej, moduł kontroli rodzicielskiej pozwala określić dokładne godziny, w których dziecko może korzystać np. z gier czy pozostałych aplikacji. Dzięki temu podczas pobytu w szkole wszystkie aplikacje rozrywkowe będą nieaktywne, gdy tymczasem zwykłe funkcje telefonu czy też aplikacje edukacyjne będą w pełni dostępne.
Wreszcie nie sposób nie wspomnieć o dwóch aplikacjach, które zostały preinstalowane na NEXO smarty dzięki współpracy NavRoad z TVP ABC. Kanał ten zbiera doskonałe recenzje dzięki doborowi bezpiecznych dla dzieci, najwyższej jakości treści, które cieszą się popularnością zarówno wśród rodziców jak i ich pociech. Jedną z preinstalowanych na telefonie aplikacji jest TVP ABC „Telewizyjne abecadło”, zabawa dla dzieci, która uczy literek, spostrzegawczości, kojarzenia i refleksu. Do każdej literki alfabetu jest przypisane zwierzątko np. D jak dzik, I jak iguana, ale też nie tak oczywiste: ó jak żółw, o którym w grze jest opowiedziana interesująca historyjka, a literka-zwierzątko przedstawia się w zabawny, edukacyjny sposób. Każda z literek – zwierzaków ma swój unikatowy charakter oraz imię wybrane przez telewidzów. Pomysł gry jest rozwinięciem wizerunku kanału TVP ABC, czyli zwierzątek – literek z oprawy graficznej: Anakondy, Boćka i Cielaczka. Natomiast druga aplikacja, „Gotowanie z TVP ABC” uczy dziecko składników oraz sposobu przyrządzania kilku prostych dań.

6118525_s

Na urządzeniu preinstalowano aplikację BeSt, opracowaną przez serwis sieciaki.pl, prowadzony przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Fundację Orange. Jest to przeglądarka bezpiecznych stron internetowych dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Program udostępnia ponad 100 bezpiecznych stron internetowych dla dzieci. Ponadto blokuje dostęp do stron spoza katalogu Sieciakowego BeSt, który prowadzony jest przez Fundację Dzieci Niczyje od 2005 roku w ramach serwisu www.sieciaki.pl. Katalog stron podzielony jest na trzy kategorie wiekowe: 3+, 6+, 9+ lat oraz na osiem kategorii tematycznych: 1. Gry i rozrywka; 2. Książka i prasa; 3. Film i muzyka; 4. Edukacja; 5. Kultura; 6. Razem z rodzicami; 7. Czas wolny; 8. Zwierzęta.

19556248_s

Przy projektowaniu NEXO smarty główny nacisk położono na bezpieczeństwo dziecka i wartościowe aplikacje, które zapewnią mu prawidłowy rozwój. Nie zapomniano przy tym, że ten smartfon dla młodych musi być funkcjonalny oraz musi się podobać. Dlatego też dziecko może wybrać jeden z dwóch kolorów obudowy: soczystą pomarańczę lub morski błękit. Co ważne, telefon waży zaledwie 140 gramów, dzięki czemu nie podnosi znacząco wagi często przeładowanego dziecięcego tornistra. Ekran o przekątnej 4,5 cala wraz z IPS zapewnia idealne odwzorowanie kolorów i optymalne kąty widzenia. System operacyjny Android 4.4.2 gwarantuje optymalne działanie telefonu, a w połączeniu ze specjalną nakładką systemową sprawia, że telefon doskonale dostosowany jest do wymagań i potrzeb dziecka, ale także rodziców. Kolorowy interfejs to nie tylko ładny i ciekawy wygląd menu, ale też jego wysoka funkcjonalność. Zaś wbudowany wysokiej jakości moduł WiFi, 3G, GPS i Bluetooth zapewniają pełną swobodę komunikacji w bezpieczny i w pełni kontrolowany sposób dzięki modułowi kontroli rodzicielskiej.

Sugerowana cena sprzedaży: 399 pln